Đoković osvojio Otvoreno prvenstvo Australije!

February 1, 2015, 12:12 pm

Prvi teniser Srbije je došao do 49. titule u karijeri, ukupno osmog gren slem trofeja, uz dva vimbldonska i jednog US Open pehara.

Đoković je kao i u polufinalu protv Vavrinke u prvom delu meča igrao sa oscilacijama, da bi u trećem i četvrtom setu pokazao svu raskoš svog teniskog arsenala, pobedivši Mareja 16.put u karijeri

Prvi teniser Srbije je posebno impresivan bio u četvrtom setu kada je naglo podigao nivo igre, pravim projektilima gađao Marejevo polje, potpuno izbacivši Britanca iz ravnoteže.

Đoković je treći put u karijeri savladao Mareja u finalu Melnurna, posle 2011. i 2013.

Kratak prekid zbog incidenta sa transparentom

Finalni meč Australijan opena bio je prekunut na pet minuta, pošto su na teren upala dvojica navijača, a obezbeđenje je odmah reagovalo i tokom trajanja incidenta čuvalo Novaka Đokovića i Endija Mareja.

Navijači su protestovali transparentom zbog navodnog kršenja prava izbeglica u Australiji.

Incident se dogadio tokom drugog seta u trenucima kada je Đoković pri vođstvu od 1:0 u setovima i 4:3 u drugom delu igre trebalo da servira.

Meč se nastavio posle pet minuta, a set je dobio Brtanac Endi Marej izjednačivsi u setovima.

Australija je inače, uvela oštre mere protiv azilanata koji stižu u tu zemlju uglavnom čamcima.