Đoković silovito krenuo na Rolan Garosu

May 27, 2019, 6:23 pm

Novak Đoković je bez većih problema izborio plasman u drugo kolo Rolan Garosa. Savladao je Poljaka Huberta Hurkača sa 3:0, po setovima je bilo 6:4, 6:2 i 6:2.

Srpski teniser je već na startu napravio brejk i zatim ga potvrdio na svoj servis. U sedmom gemu Novaj je imao  šansu da i ranije završi set, ali se Hurkač nije predavao i uspio je da odbrani servis

Ipak, to nije bilo dovoljno i Đoković je dobio prvi set.

Srpski teniser je nastavio sa dobrom igrom i u drugom setu. Napravio je čak tri brejka i vezao na kraju drugog i na početku trećeg seta šest vezanih gemova. Tako je ovaj period dobio sa 6:2, a zatim je u trećem poveo sa 2:0.

U trećem setu Đoković je odlično servirao i imao je veoma dobar postotak osvojenih poena na prvi servis. Srpski teniser je odigrao veoma kvalitetno u finišu meča. Imao je Hurkač u sedmom gemu prednost 40:15, ali je Novak vezao poena i uspio da napravi novi brejk te povede sa 5:2. Đoković je zatim na svoj servis potvrdio brejk i slavio sa 6:2.

Naredni rival je Švajcarac Henri Laksonen koji je sa 3:0 savladao Pedra Martineza.