Đoković lako do osmine finala Rolan Garosa

June 1, 2019, 2:46 pm

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, a svom protivniku, Italijanu Salvatoreu Karuzu nije prepustio nijedan set. Rezultat je bio 3:0 (6:3, 6:3, 6:2).

Salvatore Karuzo, 147. igrač svijeta, na terenu se uspio zadržati dva sata i šest minuta.

U prvom setu Novaku je za pobjedu bio dovoljan samo jedan brejk za vođstvo od 3:1, a potom je sigurnim servisom zadržao prednost i trijumf sa 6:3.

U drugom setu srpski teniser je pobijedio istim rezultatom, ali s obzirom da je Italijan prvi servirao, za to su mu bila potrebna dva brejka.

Nastavio je Novak sa sigurnom igrom, i u trećem setu je prvi došao do brejka, za vođstvo od 4:2, a onda je sigurnom igrom u osmom gemu još jednom oduzeo servis protivniku za plasman u narednu rundu.

Protivnik Novaka Đokovića u meču osmine finala koji je na rasporedu u ponedeljak biće bolji iz duela Nijemca Jan Lenarda Strufa i hrvatskog tenisera Borne Ćorića.