Đoković ispao u drugom kolu Mastersa u Madridu

May 9, 2018, 2:16 pm

Novak Đoković ispao je u drugom kolu Mastersa u Madridu od Kajla Edmunda 2:1. Po setovima je bilo 6:3, 2:6 i 6:4. Ovo će Novaka staviti na 18. mjesto na ATP listi.

Odmah u prvom gemu Kajl Edmund je napravio brejk i iskoristio je prvu brejk loptu. Novak Đoković je imao problema sa suncem koje mu je smetalo prilikom servisa.

Đoković je odmah vratio brejk i to u gemu u kom nije izgubio ni poen.

Sledila su dva gema u kojima su serveri bili sigurni, ali zatim je opet Đoković izgubio servis. Novaku je ponovo smetalo sunce i već drugi put gubi servis na istoj strani.

Kajl Edmund je prvi uspio da osvoji gem na strani na kojoj je do sada sunce smetalo serverima, pa je konačno ostvario prednost brejka.

I Srbin i Britanac su dobili naredna dva gema na svoj servis, pa je Novak servirao za ostanak sa strane terena sa koje nije uzeo nijedan servis gem. Ništa se nije promijenilo ni poslije tog gema i srpski teniser je izgubio prvi set 6:3.

U drugom setu Đoković prvi pravi brejk jer Kajl Edmund nije uspio da iskoristi prvi servis gem. Opet je ista sunčana strana terena bila kobna po servera. Novak je konačno iz četvrtog pokušaja uspio da dobije servis na sunčanoj strani terena pa je poveo 2:0.

Đoković je nastavio da igra bolje u drugom setu i nije dozvoljavao Britancu da mu ugrozi servis. Novak je čak bio opasniji kada je Edmund servirao pa je to rezultiralo novim brejkom za Novakovo vođstvo 5:2. Đoković bez problema dobija i osmi gem za 6:2 u prvom setu.

U trećem setu su oba tenisera držala svoj servis, ali je pri rezultatu 3:2 za Edmunda Novak imao tri brejk lopte. Ipak Britanac se izvukao i uspio je da izjednači na 3:3.

Edmund je prvi napravio brejk u posldnjem setu kada je iskoristio prvu brejk loptu koja mu se ukazala u tom dijelu meča.

Đoković protiv Britanca nije izgubio set, ali posljednji meč odigrali su prije više od godinu dana. Od tada je Edmund u ozbiljnom usponu, došao je do 22. mjesta na ATP listi i neće predstavljati nimalo lakog protivnika Srbinu, koji je najavio postepen povratak u staru formu.