Đoković ide na Nadala u polufinalu Rima

May 18, 2018, 7:12 pm

Deveti put u karijeri Novak Đoković će igrati u polufinalu Mastersa u Rimu, nakon što je 12 put uzastopno savladao Kei Nišikorija sa 2:1. Prvi put ove godine srpski teniser je dobio meč u odlučujućem setu i izborio duel protiv Rafaela Nadala.

Novak Đoković je loše ušao u meč. Puno grešaka, loše kretanje na početku Kei Nišikori je itekako znao da kazni. Odmah je Japanac napravio brejk , zatim bio siguran na svoj servis da stekne sigurnost. U igri srpskog tenisera se osjetila nesigurnost dok je Nišikori udarao duboke lopte i napadao Đokovića, pa je napravio novi brejk u petom gemu i poveo 4:1. Japanac zatim nije propustio šansu da dobije prvi set.

U drugom potpuno različita slika na terenu. Đoković preuzima ritam bolje servira i osvaja poene, te lako dolazi do čak 4:0. Nišikori tad vraća jedan brejk, ali nije uspio da ga konkretizuje i zaprijeti pa je srpski teniser došao do izjednačenja.

Mnogo grešaka je bilo na početku trećeg seta. Oba tenisera su pravili neiznuđene greške, a Đoković pravi brejk i dolazi do prednosti 2:1. Međutim već u narednom Japanac je uzvratio i izjednačio.

Nišikori se mučio na svoj servis, gemovi su trajali po osam minuta sa brojnim izjednačenjima. Đoković koristi drugu brejk loptu u sedmom gemu i dolazi do prednosti 4:3. Japanac je nastavio da se bori, prijetio je na servis srpskog tenisera. Imao i brejk loptu koju je Novak spasio, a zatim došao do 5:3 nakon velike borbe. I na kraju novi brejk za plasman u prvo polufinale u ovoj godini.

U polufinalu ga očekuje Rafael Nadal koji je sa 2:1 savladao Fabija Fonjinija.

Izvor: srpskainfo