Đoković dominantan – 1000. pobeda i finale Rima!

May 14, 2022, 8:52 pm

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je Kaspera Ruda 2-0 u setovima i plasirao se u finale Mastersa u Rimu.

Srpski as je slavio rezultatom 6:4, 6:3 posle jednog časa i 43 minuta igre, te tako ostvario 1000. pobedu u karijeri.

On će se za šestu titulu u prestonici Italije, prvu nakon dve godine, boriti sa Stefanosom Cicipasom, koji je ranije danas savladao Aleksandera Zvereva posle preokreta.

Već u prvom gemu je naudio rivalu, koji je bio zbunjen. Mislio je da vodi 40:30, ali je zapravo Novak bio taj koji je imao brejk loptu.

Bekhend Norvežanina je završio u autu, usledila je rasprava sa sudijom, okončana time da se Kasper pomirio sa realnošću.

Nakon potvrde brejka, Novak je napravio još jedan. Razleteo se po terenu, sve je pogađao i treću šansu iskoristio. Tačnije, sačekao je novu grešku protivnika.

Mirisalo je možda čak i na tzv. krompir, ali se Rud u međuvremenu probudio i načinio brejk u gemu u kojem je Novak servirao za set, prvi put.

Povremeno se uključivao i protivpožarni alarm, a nekako se Kasperovo buđenje poklopilo sa tim, tako da je ubrzo prišao samo na gem zaostatka.

To je bilo sve od njega. Đoković je dobio 10. gem prvog seta, a za vođstvo u setovima bilo mu je potrebno 56 minuta.

Preneo je sigurniju igru Rud i na drugi set, nije dozvoljavao Novaku da ga ugrozi – sve do sedmog gema.

Imao je Novak tri brejk lopte, sve ih je spasao Kasper, stigao i do gem lopte, ali uzalud. Novak je opet ubrzao, oduzeo servis rivalu i najavio pobedu.

Potvrdio je brejk, a onda stigao do još jednog, što je značilo i kraj ovog susreta.

Pozdravio se na mreži sa Rudom, koji je čestitao i kazao da mu je drago što je deo istorije.