Đoković deklasirao Federera za finale Australijan opena

January 30, 2020, 11:21 am

Novak Đoković i Rodžer Federer odigrali su spektakularno polufinale Australijan opena, a srpski teniser je na dominantan način došao do pobjede od 7:6 (1), 6:4, 6:3

U jubilarnom 50. susretu sa Rodžerom, Đoković je došao na korak do 8. titule u Melburnu, odnosno 17. na svim Gren slemovima! Tri puta je Novaku uspjelo da odbrani titulu u Australiji, na pragu je da to učini četvrti put protiv pobjednika meča Dominik Tim – Aleksander Zverev, najverovatnije u nedjelju u 9.30, što je standardan termin za udarne duele na ovom turniru.

Novak je potvrdio klasu od početka turnira, samo je u prvom kolu izgubio jedan set od Jana Lenarda Štrufa, poslije čega je usledila potpuna dominacija, krunisana protiv Švajcarca. Rodžer je prevazišao Tenisa Sandgrena u četvrtfinalu tek poslije pet setova i sedam sačuvanih meč lopti, nije imao snage da napravi novi podvig protiv najvećeg rivala u karijeri, iako je vrhunski počeo meč.

Dugo u prvom setu nije Novak imao rješenje za razorne servise velikog rivala, bio je na pragu gubitka prvog seta, kada je Federer poveo sa 5:2 servisom ostavivši Đokovića na nuli. Uzvratio je Novak žestoko, oduzeo je servis bez izgubljenog poena, pa uveo duel u taj-brejk, u kom je uz nove majstorije samo jedan poen ostavio Švajcarcu.

#AusOpen

@AustralianOpen

An almost perfect tiebreak from the world No.2 💯@DjokerNole rises to the occasion to take the first set against Roger Federer 7-6(1). |

Погледај слику на Твитеру
206 људи прича(ју) о овоме

Odmah je po gubitku seta Federer otišao u svlačionicu uzevši ljekarski tajm-aut, a pauza je prijala i Đokoviću, istezao se i odmori, usput uzevši lijekove. Protiv Raonića je Novak prevazišao probleme sa okom i migrenom, uspio je i ovaj put da se izbori sa umorom, pa je nastavio dominantno drugi set pri svom servisu.

U dva gema drugog seta je propustio tri brejk šanse, ali je u najvažnijem momentu, pri 5:4, došao do ključnog gema! Zaorilo se sa tribina “Nole, Nole” dok se Rodžer spremao za servis, to je dalo dodatno samopouzdanje Đokoviću, nanizao je dva poena vrijedna osvajanja drugog seta.

#AusOpen

One set away.

On his first opportunity, @DjokerNole breaks the Federer serve to clinch the second set 6-4. |

Уграђени видео

211 људи прича(ју) о овоме

U nastavku, sačuvao je kontrolu nad igrom i do pobjede došao nakon dva sata i nešto više od 15 minuta – ključan je bio brejk u šestom gemu za 4:2.

#AusOpen

🇷🇸 U-N-S-T-O-P-P-A-B-L-E 🇷🇸@DjokerNole def. Roger Federer for the 27th time 7-6(1) 6-4 6-3 to earn the chance to play for his 8️⃣th title 🏆