“Derbi Italije” bez iznenađenja: Inter i dalje bez gola

December 8, 2018, 8:40 am

Četvrtu godinu zaredom fudbaleri Intera napuštaju Torino bez postignutog gola. Junak “stare dame” – Mario Mandžukić.

“Derbi Italije” nije doneo previše uzbuđenja, a ni iznenađenje. Aktuelni šampion Italije, Juventus, u svom stilu je rešio duel sa Interom – minimalnom pobedom.

Tri boda “staroj dami” osigurao je Mario Mandžukić, golom koji je postigao sredinom drugog poluvremena. Time su “bjankoneri” nastavili siguran pohod ka novoj, osmoj uzastopnoj tituli.

Iako nije odigrana još ni polovina prvenstva, jasno je da bi trebalo da se desi čudo pa da neko skine četu Maksa Alegrija sa liderske pozicije.

JUVENTUS – INTER 1:0 (0:0)!

Oba tima od početka su igrala ofanzivno. Domaći igrači 12 puta su šutirali ka protivničkom golu u prvom delu utakmice, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Najbolju šansu, i to za goste, imao je Roberto Galjardini u 29. minutu, kada je posle sjajnog dodavanja Maura Ikardija pogodio stativu.

U nastavku je Juventus “dodao gas” i zaigrao znatno agresivnije. Gol Intera je “visio u vazduhu”, a u 66. minutu konačno je usledilo slavlje domaćih.

Mario Mandžukić se ušunjao u peterac Intera, ispratio ubacivanje Žoaa Kansela i glavom neodbranjivo pogodio za 1:0.

Embedded video

Pokušao je Lučano Spaleti izmenama, da sa četiri ofanzivca dođe barem do boda. U igru je uveo Keitu Baldea i Lautara Martineza, ali promene rezultata nije bilo.

Poslednjih 15-ak minuta domaći su znalački čuvali rezultat, dok “nerazuri” nisu imali ideju kako da ozbiljnije zaprete.

SERIJA A

Juventus – Inter: 171 utakmica, 82 pobede Juventusa, 43 remija, 46 pobeda Intera. Gol-razlika 246:199.

Juventus je ovom pobedom nastavio impresivnu seriju u prvenstvu – na 15 utakmica zabeležio je 14 pobeda i samo jedan remi.

Tako je izjednačen najbolji start sezone u “Ligama petice”, koji je tokom aktuelnog prvenstva ostvario PSŽ.

Sa druge strane, drugoplasirani Inter ni četvrtu godinu zaredom nije uspeo da postigne gol u Torinu. Opet je ostao praznih šaka i sada zaostaje ogromnih 14 bodova za najvećim rivalom.

JUVENTUS: Šćesni – Kanselo, Bonući, Kjelini, De Šiljo – Bentankur, Pjanić (82. Džan), Matuidi – Dibala (72. Daglas Kosta) – Mandžukić, Ronaldo.

INTER: Handanović – D'Ambrozio, Vrsaljko, Škrinjar, Asamoa – Galjardini (69. Keita Balde), Brozović, Žoao Mario (77. Lautaro Martinez) – Politano (58. Borha Valero), Ikardi, Perišić.