Denver nastavio da pobjeđuje

October 29, 2019, 9:25 am

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Sakramento Kingse 101:94 poslije dramatične završnice u Kaliforniji.

U meču punom preokreta gosti su iskoristili očajnu treću četvrtinu domaćina (30:17) kada su izgradili prednost koju su dobrom odbranom odbranili u posljednjem minutu.

Nikola Jokić je bio daleko od svog uobičajenog nivoa (prosjek u prva dva meča 21,5 poena, 13,5 skokova i sedam asistencija), utakmicu je završio sa devet poena (4/15 iz igre, 0/5 trojke) uz 13 skokova, po dvije asistencije i ukradene lopte i jednom blokadom.

Centar Denvera se mučio u reketu s Rišonom Holmsom, koji je predvodio Kingse sa 24 poena (10/14) i 13 uhvaćenih lopti, ali je u završnici postigao jedan od ključnih koševa za +6 (94:88) pred posl,ednji minut meča.

Sakramento: Milsap 9, Jokić 9 (13sk), Marej 18, Barton 13 (9sk), Heris 17; Plamli 10 (7sk), Kreg 2, Grent 9, Moris 6, Bizli 8, Ernangomes, Vanderbilt, Porter

Denver: Bjelica 12 (6sk), Barns 12 (8sk), Dedmon 4, Foks 20 (9as), Hild 5; Ariza 9, Holms 24 (13sk), Džozef 2, Bogdanović 6 (6as, 5sk), Gabrijel, Svenigan, Ferel, Džejms

Nemanja Bjelica je bio jedan od stubova igre Kingsa sa 35 minuta na parketu i ogromnom ulogom na oba dijela terena. Pogodio je četiri trojke za 12 poena (4/11 iz igre) te imao šest skokova uz po tri asistencije i blokade.

Bogdan Bogdanović je sjajno otvorio meč i serijom razigravanja režirao seriju Kingsa za +7 u prvom poluvremenu, ali ga u nastavku nije služio šut za tri poena (1/7) pa je meč završio sa po šest poena i asistencija uz pet skokova.

Nagetse je do treće uzastopne pobjede predvodio Džamal Marej sa 18 poena, 17 je dodao Geris Heris, dok je 13 ubacio Vil Barton uz devet skokova.

Holmsa je u ekipi Kingsa najbolje pratio Dieron Foks sa 20 poena i devet asistencija, dok je 12 dodao Herison Barns uz osam skokova. Podbacio je Badi Hild pogodivši samo dva od 13 šuteva iz igre u četvrtom porazu Sakramenta u nizu.

Nagetsi su ušli bolje u meč i predvođeni Herisom stižu do 12:3, a u tom periodu Jokić skuplja pet skokova, ali i pravi dva bespotrebna faula.

Kingsi se bude sredinom prve četvrtine, ubrzavaju ritam i u režiji Bogdanovićeve četiri asistencije i tri trojke Arize preokreću na 28:21 do kraja perioda.

Bogdanović se raspucao na startu drugog perioda i na dve asistencije Bjelice odvodi Kingse na 33:24. Ipak, brzopletost je koštala Kingse u narednih nekoliko napada, što Denver kažnjava i poenima Krega, Morisa i Grenta preokreće rezultat na 41:39.

Potom se na teren vratio i Jokić i odmah poentirao, ali nije uspijevao da uđe u prepoznatljiv ritam, dok su Kingsi “rešetali” trojkama, uključujući i Bjelicu za vođstvo na poluvremenu 53:47.

Bjelica je imao odličnu rolu početkom drugog poluvremena sa dvije uzastopne blokade i novom trojkom, dok je Jokića služio samo skok, a Bogdanović “grijao” klupu dok je Hild sve promašivao (0/7 iz igre).

Kingse je ubrzo potpuno izdao šut, zbog koga su bili konkurentni u prvom poluvremenu, pa Denver s pola snage poenima Bartona i Herisa hvata priključak, da bi Jokić košem poslije ofanzivnog skoka izjednačio na 65:65.

Uslijedila je očajna epizoda Kingsa s obje strane parketa, previše “rupa” u odbrani te isforsirani napadi koje Bogdanović nije uspijevao da završi.

Tako Nagetsi uprkos odlasku Jokića na klupu zbog četiri penala zahvaljujući ofanzivnom skoku stižu do +7 (77:70) pred posljednji kvartal.

Nastavili su Kingsi da se muče sa šutom i u odlučujućem periodu meča, Hild je i dalje promašivao, nije trojka htjela ni Bogdanovića, pa je Denver postepeno stigao do dvocifrene razlike (83:72).

Nakon što Heris i Marej kažnjavaju grešku Hilda za +12, Denver staje i dozvoljava Kingsima da uhvate priključak pred posljednja dva minuta (88:90).

Uslijedila je dramatična završnica, Jokić postiže važan koš za +6 Nagetsa na 73 sekunde prije kraja (94:88).

Barton, Mari i Heris pogađaju za Denver u posljednjem minutu, ali Holms i Barns su održavali Kingse u životu, da bi nakon poena Herisa sa penala Ariza promašio trojku na 13 sekundi prije kraja i Denver stiže do treće pobjede – 101:94.