“Delfini” poraženi od Španije na startu OI

July 25, 2021, 10:57 am

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u svom prvom meču na Olimpijskim igrama u Tokiju, od selekcije Španije sa 13:12. Srbija naredni meč grupne faze igra protiv Kazahstana u utorak.

Očekivano su Srbija i Španija odigrali veoma zanimljiv i neizvestan meč.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

“Crvena furija” je pre ovog susreta vezala četiri pobede u međusobnim duelima sa “delfinima”, pa je i na OI ponovo mučila našu selekciju i još jednom trijumfovala.

Španija je prva povela na meču, a potom je Srbija imala odgovor za svaki naredni gol rivala.

Rezultat u prvoj četvrtini bio je 3:3, “Delfini” su sredinom druge četvrtine nakratko poveli, ali je “Crvena furija” brzo izjednačila.

Španci su zaigrali znatno bolje sredinom druge četvrtine, u kojoj su stekli dva gola prednosti, i na poluvreme otišli sa 8:6.

Skauti Crne Gore i Hrvatske pratili su meč

Skauti Crne Gore i Hrvatske pratili su meč “Delfina”

Srbija u nastavku meča uspeva da dođe do svoje prepoznatljive igre i prvo u finišu treće četvrtine smanji razliku na jedan gol, a potom početkom poslednjeg dela i izjednači.

Ipak, Španija je znala da iskoristi i kazni svaku grešku Srbije, da odigra dobro u situacijama sa igračem više i tako povrati dva gola prednosti u poslednjoj četvrtini.

Srbija nije imala snage i pomalo sreće da treći put na meču sustigne dva gola zaostatka, imali su izabranici Dejana Savića napad za izjednačenje, ali ga nisu realizovali.

Utakmicu su posmatrali i skauti Crne Gore i Hrvatske, selekcije sa kojima će se Srbija sastati u okviru Grupe B na Olimpijskim igrama.

Naredni meč naša selekcija igra u utorak protiv Kazahstana.

“Delfini” u Tokiju brane zlatnu medalju osvojenu u Riju 2016. godine, kada su u finalu savladali Hrvatsku.