Debakl Zvezde u Evroligi: Armejci zaledili crveno-bele na minus 26

November 15, 2017, 8:08 pm

Ovo je treći vezani poraz crveno-belih, ali prvi u kome je svih 40 minuta ekipa bila u podređenom položaju.

CSKA je imao tokom meča i 32 poena razlike (32:64)

Prava šteta što se crveno-beli nisu pokazali u pravom svetlu jer ih je gledao i Novak Đoković, doduše samo jedno poluvreme, posle je morao da ode.

Armejci su najkvalitetnija ekipa u Evroligi i da bi se uopšte dobili morate igrati sa 100% mogućnosti 40 minuta.

Zvezda je šutirala katastrofalno trojke 3-21, a dala je samo 14 ubačenih koševa u šutu za dva iz igre.

Zvezda nijednog trenutka nije bila ravnopravan protivnik na ovom meču. Čak i na samom početku CSKA je napravio osetnu prednost 7-16, a prvu četvrtinu je završio sa 10:22.

Kvalitetan tim iz Moskve nije dozvolio ekipi Zvezde da diše. Paklena odbrana, ruka uvek na šutu, izlazak na svako pomaganje na prodoru zaustavili su Zvezdinu ofanzivnu liniju. Samo je Ročesti donekle uspeo da se suprostavi.

CSKA je igrao veoma lako bez problema u napadu dok se Zvezda mučila, uglavnom individualno pokušavala da postigne poene, a to je jako teško protiv ovog tima.

Očigledno je da nedostaje teški centar, baš se to videlo na ovom meču jer nema unutrašnje igre, sve se svodilo na šut spolja.

Razlika armejaca iznosila je plus 17 (27:44) na poluvremenu, a onda je u trećem peridou otišla na plsu 29 (31:62)

Nije bilo realno da Zvezda možda stigne i pobedi razliku sa poluvremena, ali u trećem periodu su se raspali totalno.

Sam podatak da je CSKA dobio treći period sa 24:7 dovoljno govori.

U poslednjem kvartalu Zvezda je igrala da spase čast i da spusti razliku, ali ona nije padala ispod 22 poena.