Čudo se dogodilo – Liverpul nokautirao Barsu za finale LŠ!

May 7, 2019, 9:08 pm

Fudbaleri Liverpula napravili su čudo i plasirali se u finale Lige šampiona!

“Redsi” su pregazili Barselonu 4:0 (1:0) na Enfildu i eliminisani Katalonce nakon 0:3 na Nou Kampu u prvom meču!

Barselona je doživela “Deja vu” jer joj se isto dogodilo prošle sezone u četvrtfinalu, nakon 4:1 na svom terenu, izgubila je 3:0 od Rome u Rimu i ispala.

Podvig Liverpula je tim veći što Jirgen Klop nije mogao da računa na svoja dva najbolja igrača Muhameda Salaha i Roberta Firmina zbog povreda.

Međutim, njihov izostanak su iskoristili Divok Origi i Žoržinjo Vajnaldum i sa po dva gola postali neočekivani heroji Enfilda.

Origi je doneo vođstvo Liverpulu iskoristivši odbitak u sedmom minutu, da bi Vajnaldum kao rezervista poslao goste u nokdaun sa dva gola za 122 sekunde početkom drugog poluvremena.

U trenucima kada je pao tempo i čekala se mirna završnica bez previše rizikovanja, domaći igrači su nasamarili neoprezne goste i na “kvarno” im dali četvrti gol.

Robertson je brzo izveo korner dok su se Katalonci nameštali, a njihovu neopreznost je iskoristio Origi drugim golom iz peterca na meču.

Liverpul će tako drugu sezonu u nizu igrati u finalu Lige šampiona, ko će mu biti rival u Madridu 1. juna saznaće za 24 sata nakon revanša između Ajaksa i Totenhema u Amstedramu. “Kopljanici” imaju gol prednosti iz Londona.