CSKA srušio Himki

February 26, 2016, 7:44 am

Sjajan ruski derbi Moskovljani su prilično rutinski ostvarili pobjedu, a u centru pažnje bio je kapiten Srbije Miloš Teodosić.

Plej CSKA bio je daleko najbolji pojedinac utakmice sa 26 poena (6-9 za tri), 3 skoka i 3 asistencije.

De Kolo je dodao 19 poena i 8 asistencija, Kurbanov je ubacio 18, a Hajns 11 poena. Na drugoj strani, Rajs i Šved ubacili su po 16, a Koponen 15 poena.

Od početka utakmice CSKA je preuzeo kontrolu, iako je bilo jasno da neće biti lako. Prvu dionicu domaćin je dobio sa 28:23, a na poluvremenu je imao +7 (53:46).

Meč je odlučen početkom posljednje četvrtine kada je Teodosić ubacio trojku za 80:66, a do kraja je Himki neuspješno pokuao da uhvati priključak.

EL, F grupa: CSKA – Himki 108:98 Bamberg – Real Madrid Laboral Kuča – Žalgiris Barselona – Olimpijakos