Crvena zvezda osvojila 27. šampionsku titulu

May 4, 2016, 7:26 am

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su sinoć 27. titulu šampiona države, nakon što su u utakmici četvrtog kola plej-ofa Superlige savladali Voždovac 1:0 (0:0), a Vojvodina slavila protiv Čukaričkog 2:1 (0:1).

Tri kola prije kraja Zvezda ima devet bodova više od Čukarickog i bolji međusobni skor, tako da dugo čekano slavlje na Marakani može da počne.

Jedini gol pred oko 1.000 gledalaca na Vračaru postigao je Predrag Sikimić u 58. minutu poslije centaršuta Luisa Ibanjeza, dok je na Banovom brdu Čukaricki vodio na poluvremenu golom Saše Jovanovića, poslije velike greške golmana Novosađana Marka Kordića, ali je tim Nenada Lalatovića u nastavku preokrenuo preko Nemanje Miletića i Nenada Trujića.

Čukarički će u preostala tri kola morati da se bori za poziciju broj 2, pošto je Partizan slavio proitiv Radnika u Surdulici 4:0 i smanjio razliku na samo dva boda.

Vrijedan pažnje je i trijumfalan povratak Milorada Kosanović na klupu Borca i ubjedljiva pobjeda Čačana protiv niškog Radničkog 4:1.