Crno-bijeli u Zagrebu pobijedili Cibonu i ostali usamljeni na vrhu ABA lige

October 16, 2021, 6:51 am

Košarkaši Partizana jedini su tim bez poraza na Jadranu. Crno-bijeli su večeras pobijedili Cibonu rezultatom 79:61 u utakmici 4. kola regionalne ABA lige koja je odigrana u Zagrebu.

Domaći košarkaši u utakmicu su ušli vođstvom od 4:0, držali su Partizan gotovo tri minuta bez koša, a onda su crno-bijeli imali furiozan period, napravili su seriju 18:0, što je odredilo dalji tok meča. Na prvi odmor izabranici trenera Željka Obradovića otišli su sa 11 poena viška 22:11.

Na dva minuta i 19 sekundi do poluvrmena Partizan je kontrolisao u potpunosti situaciju, imao ponovo 14 poena viška, a onda je Cibona odgovorila serijom 10:0.

Trojkom Gegića Cibona dolazi na samo četiri poena zaostatka na ulasku u posljendnji minut prvog poluvremena. Do odlaska na odmor oba tima su imala po dva napada, ali ih nisu iskoristili pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Sa sedam poena viška Partizan je ušao u odlučujućih deset minuta, a onda su crno-bijeli veoma brzo došli do dvocifrene prenosti tako da Cibona nije uspjela da uhvati priključak.

Ledej je bio najefikasniji kod Partizana sa 24 poena, dok je sa 14 Cibonu predvodio Roko Prkačin.

Partizan je trijumfom u Zagrebu postao jedini tim u ABA ligi sa maksimalnim učinkom. Izabranici Željka Obradovića nalaze se na liderskoj poziciji sa četiri pobjede iz isto toliko mečeva.

Izvor: srpskainfo