Čilić bolji od Đokovića u finalu Kvinsa

June 24, 2018, 4:47 pm

Hrvatski teniser Marin Čilić savladao je, nakon preokreta, Novaka Đokovića u finalu turnira u Kvinsu sa 2:1 po setovima (7:5, 6:7, 3:6).

18.43 – Kraj meča, Čilić odnosi pobedu u finalu Kvinsa pobedom 2:1 u setovima.

18.41 – Brejk Čilića nakon kojeg vodi sa 5:3 u odlučujućem setu.

18.06 – Oba tenisera sigurna su na svom servisu na startu trećeg seta, rezultat je 1:1.

18.00 – Nakon 66 minuta igre u drugom setu i taj-brejka, Čilić izjendačuje na 1:1 po setovima. Iako je dobro počeo taj-brejk i imao prednost od 4:1, Novak nije uspeo da privede meč kraju, već je Čilić vezao šest poena i vratio se u meč.

17.48 – Rezultat je 6:6, drugi set ide u taj-brejk.

17.43 – Đoković siguran na svom servisu, vodi sa 6:5 u drugom setu, ponovo Čilić servira za opstanak.

17.40 – dbranio je meč loptu Čilić i produžio meč izjednačivši na 5:5.

17.35 – Novak osvaja servis gem za 5:4, Čilić servira za opstanak u meču.

17.08 – Gem od 15 poena pripada Čiliću koji je osvojio servis gem i izjednačio na 1:1 u drugom setu.

16.54 – Novak u najboljem mogućem trenutku uzima prvi brejk na meču koji mu donosi osvajanje prvog seta rezultatom 7:5. Srpski teniser je iskoristio svoju treću set loptu i poveo sa 1:0 nakon 67 minuta igre.

16.13 – Najduži gem u setu za sada pripada Novaku koji je odbranio čak pet brejk lopti Čilića i nakon 16 odigranih poena u ovom segmentu poveo sa 4:3.

16.08 – Novak bez izgubljenog poena povećava na 3:2, istom merom uzvraća Čilić za 3:3, nema brejka u prvom setu za sada.

15.53 – Bez mnogo problema na 1:1 poravnava Čilić, osvojivši svoj servis gem.

15.47 – Novak osvaja prvi servis gem i vodi sa 1:0 u prvom setu.

15.45 – Počeo je finalni meč, prvi na servisu je Novak Đoković.

Srbin i Hrvat odigrali su 17 mečeva u kojima je Čilić trijumfovao samo jednom i to u četvrtfinalu turnira u Parizu 2016. godine.

Na putu do finala Đoković je sigurnom i ubedljivom igrom redom pobeđivao Džona Milmana, Grigora Dimitrova, Adrijana Manarina i Žeremija Šardija.

Čilić je sa druge strane savladao Fernanada Verdaska, Žila Milera, Sema Kverija i Nika Kirjosa, a meč protiv Novaka Đokovića biće mu drugo uzastopno finale na Kvinsu.

Titulu na turniru u Londonu prošle godine je odneo Španac Felisijano Lopez, koji je u finalu bio bolji upravo od Čilića.

Čilić je trenutno šesti teniser na ATP listi, dok je Đoković 22.