Čile drugi finalista Kopa Amerika (VIDEO)

June 23, 2016, 6:53 am

Fudbaleri Čilea drugi su finalisti Kopa Amerika, jer su u polufinalu savladali Kolumbiju sa 2:0. Čileanci su utakmicu riješili u prvih jedanaest minuta.

Najprije je Aranguiz u sedmom minutu na prvu šutirao u šesnaestercu i zatresao mrežu protivnika za 1:0.

U 11. minutu Aleksis Sančez je sjajno ušao u šesnaesterac raspalio po golu, ali je zatresao stativu.

Već u sljedećem napadu Čile dolazi do 2:0. Fuenzačlida je nakon odbijene lopte savladao golmana Kolumbije.

Nastavio je Čile da napada, pa je do nove prilike došao u 15. minutu, kada je prošao dva obrambena igrača, ušao u šesnaesterac i pucao otprilike s penala, ali neprecizno.

Do prve prave prilike Kolumbija dolazi polovinom prvog dijela. Martinez je nakon centaršuta bio najviši u skoku, a golman Čilea Bravo je pokazao svoj kvalitet.

U 33. minuta Arias je dobro natrčao na centaršut na rubu šesnaesterca i pucao, ali mu je Bravo sjajno obranio.

To je ujedno bilo sve u prvom dijelu polufinalne utakmice.

Drugo poluvrijeme je počelo nešto laganije. U 57. minutu uslijedio je novi šok za Kolumbiju.

Karlos Sančez je dobio drugi žuti karton i morao je da napusti igru. Deset minuta kasnije prva prava prilika u drugom dijelu. Pulgar je pokušao zabiti glavom nakon preciznog dodavanja u šesnaest metara.

Ciljao je lijevu stranu gola, ali golman Kolumbije David Ospina fantastično je odreagovao i spaio svoju ekipu.

Do samog kraja meča nije bilo kvalitetnijih prilika pa će Čileanci tako u finale gdje ih čeka Argentina koja je dan ranije savladala SAD sa 4:0.