Cicipas se plasirao u polufinale Australijan opena

January 22, 2019, 8:13 am

Grčki teniser Stefanos Cicipas nastavio je turnir iz snova u Melburnu i plasirao se u polufinale Australijan opena.

Cicipas je nakon senzacionalne pobjede nad Rodžerom Federerom nastavio u istom ritmu i savladao Roberta Bautistu Aguta, rezultatom 7:5, 4:6, 6:4, 7:6 (7-2).

Momak iz Atine nastavio je da pomjera granice i ispisuje istoriju grčkog tenisa, a što je možda i još važnije, pobrao je simpatije navijača koji mu pružaju veliku podršku.

Postao je najmlađi Grend slem polufinalista od Novaka Đokovića (US open 2007), kao i najmlađi polufinalista Ozi opena od 2003. godine i Endija Rodika.

Španac je imao svojih prilika jer je u svakom od prva tri seta imao vođstvo 4:2, ali je uspio da dobije samo jedan. Stefanos je pravio preokrete u prvom i trećem, pa je u “srećnom” četvrtom setu došao do trijumfa.

Cicipas je inače sve pobjede na ovogodišnjem turniru ostvario rezultatom 3-1, a sada je odlučujući korak napravio u taj brejku u kojem je potpuno dominirao.

Bautisti Agutu je prepustio samo dva poena i pokazao da ima šampionski gen, kao i dovoljan kvalitet da u kontinuitetu nastupa na velikoj sceni.

On će se u borbi za polufinale sastati sa pobjednikom meča Rafael Nadal – Frensis Tijafo.

Osim rezultata karijere na jednom od četiri najveća turnira u tenisu, imaće još jedan razlog za zadovoljstvo jer će doći nadomak top 10 na ATP listi.