Češka šokirala Engleze, Ukrajinci otpisali Srbiju

October 12, 2019, 8:03 am

Češka je spriječila Englesku da već sad izbori plasman na Evropsko prvenstvo.

Gosti su poveli iz penala koji je realizovao Heri Kejn, a onda je uslijedio preokret.

Prvo je pogodio Brabec, a onda je rezervni igrač Zdenjek Ondrašek iskoristio ubacivanje i pogodio u 85. minuti.

Litvanija i Portugalija su zabilježili očekivane pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i praktično su otpisali Srbiju iz borbe za prva dva mjesta koja vode na završni turnir.

Portugalci su u prednost došli u 16. minuti preko Bernarda Silve, zatim je u 65. minuti Kristijano Ronaldo sjajnim lob udarcem povećao na 2:0.

Bio je to 10 gol sjajnog igrača u posljednjih pet mečeva za reprezentaciju. Na kraju se i Guedeš upisao u strijelce.

Srbija se uzdala u Litvaniju koja je pružia dobar otpor Ukrajini na gostovanu ali ipak nedovoljan za osvajanje barem boda. Malinovski je sa dva gola donio pobjedu.