Čelsi nemoćan, Barsa se prošetala do četvrtfinala

March 15, 2018, 8:26 am

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što su, u revanšu osmine finala, savladali londonski Čelsi rezultatom 3:0.

To je Kataloncima bilo i više nego dovoljno jer su na gostovanju “plavcima” igrali neriješeno – 1:1.

Svega tri minuta bilo je dovoljno Barsi da dođe do prednosti. Domaći igrači su sjajno izigrali gostujuće, a Luis Suarez je servirao loptu za Mesija, koji bez većih problema matira golmana Čelsija.

Već u dvadesetom minutu bilo je 2:0. Ovaj put Mesi je bio asistent a strijelac je Dembele.

Nakon toga “katalonski div” se poigravao sa protivnicima, a najbolju priliku da poveća na 3:0 imao je Luis Suarez u 28. minutu, ali se Tibo Kurtoa istakao i na vrhunski način spasio gol.

Prva prava prilika za londonski tim desila se tek u 37. minutu. Alonso je primio precizan pas i raspalio sa ivice šesnaesterca, ali je Ter Štegen bio siguran.

Isti igrač zaprijetio je i na samom kraju poluvremena, tačnije u prvom minutu sudijske nadoknade. Alonso je ovaj put šutirao iz slobodnjaka, ali mu je nedostajalo malo sreće jer je lopta zatresla stativu.

Svega tri minuta u nastavku čekali smo na prvo pravo uzbuđenje. Ponovo je veličanstven bio Tibo Kurtoa koji je na vrhunski način zaustavio šut Suareza iz blizine i tako spriječio još veći potop svog tima.

Ozbiljnijih prilika nije bilo sve do 63. minuta, a onda je za Čelsi uslijedio novi šok. Mesi je napravio sjajan solo prodor i opalio po golu gostiju. Tibo Kurtoa je sada bio nemoćan i mogao je samo da izvadi loptu iz gola.

Nakon trećeg gola igra se malo primirila, Barsa je imala nekoliko “poluprilika”, ali ne toliko ozbiljnih, osim one u 89. minutu kada je Paulinjov šut nakon kornera zaustavio golman gostiju.

Sa druge strane igrači Čelsija stvorili su jednu izglednu priliku u 90. minutu. Rudiger je nakon ubačaja tukao sa nekih 10-ak metara, ali je zatresao prečku.