Bronza i za Milicu Mandić u Bariju

November 4, 2019, 7:52 am

Srpska reprezentativka u tekvondou Milica Mandić osvojila je bronzanu medalju na Ekstra Evropskom prvenstvu u Bariju.

Za Milicu je ovo još jedno vrijedno odličje u bogatoj riznici, uz koje dolaze i važni bodovi za odlazak na Olimpijadu u Tokiju 2020.

Mandićeva je na putu do pobjedničkog postolja pobijedila u prvom kolu Grkinju Evgeniju Sari 3:0. U četvrtfinalu Ruskinja Polina Kan nije imala rješenje za srpsku šampionku koja ovaj meč rješava 5:3.

Na žalost u polufinalu, Milica nije mogla da nađe rješenje za staru sportsku protivnicu, Britanku Blanku Valkden, trostruku svjetsku šampionku, koja je slavila sa 18:8.

Uz bronzanu medalju, Milica je ubilježila i vrijedne bodove za odlazak na Olimpijske igre.

“Srećna sam što sam ponovo na postolju, i zbog osvojenih bodova. Ali isto tako mislim da mogu još bolje. Imala sam greške u polufinalu koje nisam smela da napravim. Vraćam se kući sa dobrim utiskom i željna da napredujem i radim na sebi. Hvala treneru Draganu Joviću i celom timu koji su uvek uz mene i pomažu mi da ostvarim naš zajednički cilj”, rekla je Mandićeva.

Prethodno je bronzu u Bariju osvojila Tijana Bogdanović.