Brazil ubjedljiv i bez Nejmara, Kutinjo dvostruki strijelac

June 15, 2019, 8:30 am

Reprezentacija Brazila je sa ubjedljivih 3:0 savladala Boliviju u prvoj utakmici ovogodišnjeg Kupa Amerike. Iako su nastupili bez povrijeđenog Nejmara “Karioke” su potvrdile epitet favorita turnira, koji se igra u njihvoj zemlji.

U prvom poluvremenu meča koji je odigran na Stadionu Morumbi u Sao Paulu nije bilo golova, a onda je u nastavku na scenu stupio Filipe Kutinjo koji je u 50. minutu realizovao penal, a tri minuta kasnije iskoristio je asistenciju nekadašnjeg saigrača iz Liverpula Roberta Firmina. Konačnih 3:0 postavio je Everton na dodavanje Fernandinja u 85. minutu.

Večeras u 21 čas u drugoj utakmici 1. kola grupe A sastaće se Venecuela i Peru, a tačno u ponoć po srednjeevropskom vremenu u okviru grupe B igraće Argentina i Kolumbija.

(Darko Basara, Srpskainfo – Foto: Paulo Whitaker/EPA)