Bogdanović se igrao sa Šarlotom, ostatku Kingsa baš i nije bilo do toga

January 18, 2019, 8:53 am

Bogdan Bogdanović je sasvim dobro iskoristio ukazanu šansu na gostovanju Sakramento Kingsa u Šarlotu.

On je kao rezerva pogodio prvih pet šuteva, a osam od 13 upućenih i postigao 17 poena u porazu “kraljeva” od 114:95.

Uz dvije asistenije, šut za tri 1/2 i po jedan skok i “krađu” imao je nekoliko izvrsnih poteza…

… ali su Kingsi naprasno stali poslije vođstva od 22:33. Drugopozivci Hornetsa su se razgoropadili u završnici prvog poluvremena, dobili tu četvrtinu sa 43:25 pa su starteri relativno mirno mogli da privedu meč kraju u svoju korist, piše Blic.

Od Bogdanovića je u gostujućoj ekipi bio efikasniji samo Badi Hild (24), dok je Nemanja Bjelica i pored slabijeg košgeterskog učinka od uobičajenog (svega dva poena, uz šut 1/5, od čega 0/2 sa distance), imao šest skokova i četiri asistencije, ali je ujedno bio jedini igrač Sakramenta koji može da se pohvali da dok je on bio na parketu – Kingsi su dali više poena od rivala (+3, za njegovih 19 minuta nastupa).

Šarlot je predvodio Kemba Voker sa 23 poena, ali su prave zvijezde bile rezerve: Kid-Gilkrist i Bridžes su postigli po 15 poena, iskusni Toni Parker 14, Vili Hernangomez 11…