Bogdanove trojke kao kap, Bjelicino dodavanje izazvalo muk u Memfisu

November 17, 2018, 9:34 am

Košarkaši Sakramenta poraženi su od Memfisa sa 112:104 kao gosti u NBA ligi, a Kingsima nije pomogao ni srpski dvojac Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica da izbjegnu neuspjeh.

Glavni razlog poraza Sakramenta leži u loše odigranoj drugoj četvrtini koju su Grizlisi riješili u svoju korist sa 33:23 i tako stekli dvocifrenu prednost poslije prvog poluvremena – 62:51.

Nije Kingsima pomoglo ni 12 poena Bogdanovića, koji je uz to dodao po dva skoka i asistencije, kao i jednu ukradenu loptu za 23 minuta koliko je proveo na parketu. Bjelica je bio nešto slabiji košgeterski. On je meč završio sa osam poena, šest uhvaćenih lopti i tri uspješna dodavanja, a odigrao je 28 minuta.

Iako su gosti dobili treći i četvrti period to im nije bilo dovoljno da izbjegnu sedmi poraz u sezoni. Nakon ovog meča Kingsi imaju učinak od osam pobjeda i sedam poraza, a skor Grizlisa je 9-5.

Memfis su do trijumfa predvodili Džaren Džekson junior sa 27 poena, dok je Mark Gasol zabilježio dabl-dabl učinak od 19 poena i 15 skokova. Kod Sakramenta se najviše istakao Di'Aron Foks sa 23 poena i 10 asistencija, a Badi Hild je duel okončao sa 16, piše Blic.