BL: Bajern spustio Lajpcig na zemlju

December 22, 2016, 8:31 am

Fudbaleri Bajerna lagano su savladali Lajpcig 3:0 te preuzeli prvo mesto u Bundesligi pred zimsku pauzu.

Bavarci su u prvom poluvremenu slomili najveće iznenađenje u ligama “petice” ove sezone pokazavši dojučerašnjem drugoligašu da je ipak daleko od njihovog nivoa.

Meč je bio rešen posle svega 25 minuta, Bajernovi španski vezisti Tijago Alkantara i Ćabi Alonso su u roku od desetak doneli dva gola prednosti, a tačku je u finišu poluvremena stavio Robert Levandovski iz penala.

Sredinom prvog poluvremena gosti su ostali i bez jednog igrača u polju, Emil Forsberg je dobio direktan crveni karton nakon klizećeg starta s leđa i udaranja Filipa Lama po skočnom zglobu.

Bajern je u nastavku meča “povukao” ručnu propustivši verovatno šansu da ponizi trenutno prvog pratioca na tabeli.

Odličnu jesen je pobedom posle dva poraza u nizu zaokružila Herta. Pogocima Platenharta i Kalua u drugom poluvremenu nadigrala je Darmštat 2:0, te se primakla na šest bodova drugoplasiranom Lajpcigu.

Novi kiks napravio je Hofenhajm, tri minuta pre kraja Verder je izborio 1:1 na ovom gostovanju, golom Gnabrija. Hofenhajm je ramizirao treći put u nizu, a čak peti u poslednjih šest kola.

Pobedom je u zimski san ušao i Frajburg, koji je slavio 2:1 u Ingolštatu, dok je meč bez pobednika odigran i u Kelnu, Bajer je izborio 1:1 kod “jarčeva”.