Barselona deklasirala oslabljeni Liverpul

May 2, 2019, 7:31 am

Barselona i Liverpool večeras u 21h na Nou Kampu odigrali su prvu utakmicu polufinala Lige šampiona. Konačni rezultat je 3:0 za domaću ekipu.

Prvi gol na utakmici postigao je Barselonin Luis Suarez u 26. minuti nakon što je sjajno primio loptu koju mu je poslao Žordi Alba.

Drugi i treći pogodak su djelo fudbalskog čarobnjaka Lea Mesija, koji je golove postigao u 75. i 82. minutu za konačnih 3:0 za Barselonu.

Liverpul je posljednji put gostovao u Barseloni prije 12 godina

Prvo je to gostovanje Liverpula u Barseloni nakon 2007. godine i osmine finala Lige šampiona kad je Liverpul slavio 2:1 da bi u revanš utakmici izgubio 1:0, ali prošao zbog više golova u gostima. Liverpul je te godine došao do finala u kojem je izgubio od Milana sa 2:1.

Dvanaest godina kasnije Barselona je jedna od najjačih ekipa na svijetu, a Liverpul se ponovo vratio u to društvo zahvaljujući Jirgenu Klopu koji je od Redsa ponovo napravio “pravu ekipu”. Ali, večeras igraju bez Roberta Firmina koji se povrijedio prošlog četvrtka. Brazilac je na klupi i ući će baš ako bude “vatra”, a na klupi je i Dejan Lovren.

Nema ni Trenta Aleksander-Arnolda koji sjedi na klupi, a na njegovom mjestu će igrati Džo Gomez. Barsa igra sa najjačom postavom.

(N.N. – Foto: Tanjug)