Argentina u finalu nakon penala!

July 10, 2014, 7:42 am

Junak penal serije bio je golman Serhio Romero koji je odbranio šuteve Ronu Vlaru i Velsiju Snajderu, te odveo Argentinu četvrti put u finale SP.

Tokom 120 minuta nismo vidjeli ništa što bi trebalo da ponude polufinalisti Mundijala, osim žestoke odbrane i borbe na sredini terena. Najveće zvijezde Lionel Mesi, Arjen Roben i Robin van Persi su bili nevidljivi.

Za razliku od prvog (Njemačka – Brazil 7:1), ovo polufinale nije donijelo ništa što savremeni, vrhunski fudbal nudi. Tokom 120 minuta u Sao Paulu mogli smo tek povremeno da vidimo kako ekipe planiraju da zaprijete rivalu, ali su bile daleko od toga.

Mesi, Roben, Van Persi i ostale zvijezde se nisu vidjele, a ključni igrači bili su štoper Holandije Ron Vlar te zadnji vezni Argentine Havijer Masćerano.

Holanđani tokom 90 minuta nisu imali šut u okvir gola, a onda je u 91. minutu Roben sjajnim solo-prodorom izašao na Romera, ali je Masćerano sjajnim klizećim donio produžetke.

U dodatnih pola sata Argentina je dva puta solidno zaprijetila, ali je oba puta Silesen lako reagovao. Odlučivali su penali, Van Gal nije imao više izmjena, pa je morao da se osloni na Silesena koji nije odbranio nijedan penal u karijeri.

Tako je i ostalo, Mesi, Garaj i Kun Aguero su bili sigurni, dok je s druge strane Serhio Romero odbranio šuteve Vlaru, koji je otvorio seriju i iskusnom Snajderu. Konačno, Maksi Rodriges je zakucao loptu pod prečku i odveo Argentinu u finale.

Njemačka četvrti, ili Argentina treći put. Ko će biti novi prvak sveta u fudbalu? Znaćemo poslije utakmice koja se igra u Rio de Žaneiro, na Marakani u nedelja u 22 časa.