Argentina “okrenula” Čile, Peru izvukao bod

March 25, 2016, 10:46 am

Peru i Venecuela odigrali su nerešeno 2:2, a u poslednjem susretu sastaju se Brazil i Urugvaj.

Argentina je ovim trijumfom dospela na četvrto mesto ispred Brazila koji ima i meč manje, dok je Čile posle drugog uzastopnog proaza pao na šesto mesto.

Domaći su poveli u 11. minutu. Posle kornera, pred peterac je iz drugog plana stigao Gutijeres i glavom loptu smestio u mrežu. Devet minuta kasnije izjednačio je Di Marija. Veći deo posla u tom napadu odradio je Banega, uspeo je da izdržii pritisak dvojice protivničkih fudbalera u šesnaestercu, dodao loptu ka usamljenom fudbaleru Pari Sen Žermena, a on iz prve lepo šutirao u dalji golmanov ugao.

Preokret stiže već u 25. minutu. Posle slobodnog udarca iskosa sa oko 18 metara, loptu sa ivice kaznenog prostora izbacuje jedan fudbaler Čilea, ali samo do protivničkog igrača koji odmah loptu vraća u šesnaesrerac, u gužvi Mesi uspeva da dođe nje, spušta do Merkada koji volejom sa pet metara postiže gol.

Venecuela je ispustila pobedu u Peruu. Golovima Otera u 32. i Viljanueve u 57. minutu, gosti su stekli prednost. Rezultat je smanjen u 61. minutu, kada je precizan bio Gerero. Ipak, Venecuelu je šokirao Rudijas u četvrtom minutu sudijske nadoknade za konačnih 2:2.

Venecuela i dalje ne zna za pobedu u kvalifikacijama, pa se posle rpvog osvojenog boda nalazi na dnu tabele, dok Peru zauzima sedmo mesto.