AO: Federer nadigrao Gaskea

January 20, 2018, 3:00 pm

Švajcarac Rodžer Federer savladao je Francuza Rišara Gaskea sa 3:0 po setovima 6:2, 7:5, 6:4 i plasirao se u osminu finala Australijan opena. U borbi za četvrtfinale igraće protiv Mađara Martona Fuksoviča.

Drugi nosilac na turniru nastavlja sa odličnim igrama i u prva tri kola nije izgubio nijedan set. Francuz je pružio veliki otpor, ali nije mogao da izbori više od časnog poraza protiv velikog Švajcarca.

Federer je krenuo silovito uz dva oduzeta servisa prvi set je riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

Nastavio je Federer da lomi protivnika, koji je igrao odlično. Međutim i Federer je bio na visini zadatka, pa je protivniku nije dozvolio šansu za brejk. Kada se očekivalo da set bude riješen u taj-brejku, Švajcarac u 12 gemu drugog seta oduzima servis protivniku i rješava set u svoju korist sa 7:5, prilike za popravni nije bilo.

Najveći otpor Francuz je pružio u trećem setu. Federer je ponovo prvi došao do brejka prednosti u drugom gemu, potom je poveo sa 4:1. Gaske uspijeva da vrati brejk i stigne do izjednačenja – 4:4. Međutim, Švajcarac koristi drugu meč loptu na svervis protivnika i rješava set i meč u svoju korist, 6:4 u trećem setu.

U narednoj rundi Švajcarac će se sastati sa Martonom Fuksovićem iz Mađarske. Njih dvojica do sada nisu igrali.