Ana bez trofeja u Brizbejnu

January 10, 2015, 4:06 pm

Bolja od nje bila je Ruskinja Marija Šaravova sa 2:1, po setovima 6:7, 6:3, 6:3, nakon 2 sata i 42 minuta igre.

U dosta neizvjesnom meču, Šarapova je napravila brejk u četvrtom gemu prvog seta i povela sa 3:1. Ana je uspjela da oduzme servis Ruskinji, tako da je prvi set otišao u taj brejk. Srpska teniserka se bolje snašla u 13. gemu i riješila prvi set u svoju korist.

Šarapova već pri rezultatu 1:1 u drugom setu oduzima servis Ani, te pri rezultatu 5:3 sjajno reternira, pravi novi brejk i stiže do izjednačenja (1:1).

Ruska teniserka koristi prvu brejk šansu i u trećem setu i lako stiže do 3:0. Međutim, Ana je tada zaigrala bolje, oduzela servis protivnici i stigla na 2:3. Pri rezultatu 3:4, Šarapova oduzima servis Ivanovićevoj te svojim servisom u narednom gemu privodi meč kraju.

Bio je ovo 14. međusobni okršaj Ivanovićeve i Šarapove, a Ruska teniserka sada vodi sa 10-4 u pobjedama.