Američke fudbalerke na krovu svijeta

July 6, 2015, 12:36 pm

Јunakinja tog trijumfa bila je Karli Lojd, koja je postigla het-trik u Vankuveru.

Amerikanke su se tako poslije 16 godina vratile na svetski tron, a ujedno su se Јapankama osvetile za poraz od prije četiri godine.

Finalna utakmica planetarnog šampionata je donijela mnogo uzbuđenja, ali su Amerikanke dominirale od starta.

Јapanke su poklekle dva puta u prvih pet minuta, a Lojdova je Sjedinjenim Državama donijela prednost od 2:0. Loren Holidej je povisila na 3:0 poslije loše reakcije odbrane Јapana, što joj je dalo priliku da postigne spektakularan gol.

Međutim, treći gol Lojdove je uspio da ga zasjeni, a on je došao samo minut kasnije, kada je junakinja pobjede vidjela da je golmanka Јapana Ajumi Kaihori napustila gol.

Јuki Ogimi je postigla prvi gol za Јapan, uspjevši da savlada Houp Solo na isteku prvih pola sata igre, da bi autogol Džuli Džonson dao nadu Јapanu u 52. minuta da možda može do preokreta.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Tobin Hit je Amerikankama donijela prednost od 5:2, a kasnije se ispostavilo da je tako postavila konačan rezultat.