Alkaras nastavio nestvaran niz: Rus napravio senzaciju i izbacio Cicipasa

March 29, 2023, 7:24 am

Prvi igrač svijeta na dominantan način se plasirao u četvrtfinale Majamija, dok Grk nije uspio jer je poražen od Karena Hačanova.

Karlos Alkaras nastavlja da sije stravu po sjevernoameričkom kontinentu, a Stefanos Cicipas još traži formu iz Melburna.

Zaista je nevjerovatno šta radi Španac. Ne samo da ne zna za poraz, već od 26. februara i okršaja u finalu Rija protiv Norija, nije izgubio niti set. To je mjesec dana tenisa i devet vezanih pobjeda.

Nije set dopustio ni polufinalisti Australijan Opena Tomiju Polu. Doduše, bilo je gusto. Bilo je 6:4, 6:4, ali mladi Španac zakazao je četvrtfinalni okršaj sa Tejlorom Fricom.

Stefanos Cicipas nije se našao u četvrtfinalu. Pobjeda protiv Kristijana Garina ipak nije bila zamajac za seriju pobjeda. Odmah je pao na narednoj prepreci i to protiv Karena Hačanova, koga je pobijedio u Melburnu. Rus se sada revanširao u dva seta. U prvom je slavio poslije taj-brejka 7:4, a u drugom setu bilo je 6:4.

Put u polufinale Hačanov će tražiti protiv pobjednika duela Serundolo – Sonego. A u četvrtfinale plasirao se i Finac Rusuvori i to pošto je bio na ivici provalije. Botik van de Zandshulp je dobio prvi set 6:4 i u drugom vodio 3:1. Ali je Finac uspio volšebno da se vrati, dobije taj set 6:4, a potom i treći 7:5 za prvo četvrtfinale nekog mastersa. A tamo ga čeka Janik Siner, prenosi Sport klub.