AK “San” Prnjavor osvojio medalje

August 27, 2018, 8:01 am

Na Letnjem mitingu prijateljstva održanom 26.08.2018. godine u Sremskoj Mitrovici, atletičari Atletskog kluba “San” iz Prnjavora ponovo su imali uspeha i osvojili dve medalje. Jednu zlatnu i jednu srebrenu.

U trci starijih pionirki na 1500 m Magdalena Katana je osvojila zlatnu medalju sa izjednacenim ličnim rekordom. Magdalena je stazu od 1500 m pretrcala za 5 minuta i 20 sekundi.

U trci cicibana rodjenih 2009. godine na 300 m Benjamin Šabantić je osvojio srebrenu medalju sa novim ličnim rekordom od 55 sekundi i 92 stotinke.

Za malo bez medalje je ostao Kristijan Marić, koji je trku mladjih pionira na 800 m završio sa novim ličnim rekordom od 2 minute 39 sekundi i 40 stotinki i tako za samo 5 stotinki ostao bez medalje.

Ostalih četvero članova ekipe koja je nastupila na takmičenju je ostvarila solidne rezultate.

Ovim novim uspehom su članovi Atletskog kluba “San” iz Prnjavora u dva dana osvojili devet medalja.