Ajntraht na srpski pogon: Kostić otvorio Bilefeld, Jović novim golom stavio tačku

January 23, 2021, 5:10 pm
jovic kostic

Srbi potpisali ubedljivu pobedu tima iz Frankfurta u 18. kolu Bundeslige

Neumoljiva mašinerija iz Frankfurta koja u 2021. godini izgleda potpuno preporođeno sav ofanzivni potencijal demonstrirala je na gostovanju Bilefeldu u okviru 18. kola i rutinski stigla do sedme ovosezonske pobede (5:1), a značajne uloge na putu do tri boda u redovima ekipe Adija Hutera imali su srpski reprezentativci Filip Kostić i Luka Jović.

Ajntraht je put do nove pobede trasirao u 25. minutu pogotkom Andrea Silve, a samo dva minuta posle Portugalca u strelce se upisao i Filip Kostić. Srpski ofanzivac mrežu domaćina zatresao je silovitim udarcem sa oko 30 metara te je već tad bilo moguće naslutiti da će gosti nastaviti pohod na mesta koja vode na internacionalnu scenu.

Silva i Kostić našli su se u prvom planu i u 33. minnutu kad je Srbin asistirao saigraču za novi pogodak, a makar minimalne nade domaćina tri minuta kasnije vratio je Kordova pogotkom za 1:3.

Snovi Arminije trajali su samo do 51. minuta kad je centaršut Kostića sa levog boka Nilson prosledio u svoju mrežu i otklonio i najmanje dileme po pitanju pobednika.

Po modelu iz prethodna dva susreta, šansu u završnici meča, odnosno u 66. minutu, dobio je Luka Jović, koji je potvrdio da je je povratak u Nemačku uticao na njegovo buđenje i već u 75. minutu postigao je treći gol od povratka u Frankfurt.

Centaršut Kamade sa levog krila napadač Reala na pozajmici u Ajntrahtu dočekao je u srcu šesnaesterca i potom poslao u mrežu za konačnih 5:1.

Ajntraht je tako upisao petu pobedu u šest kola i nastavio pohod ka izlasku na internacionalnu scenu. Tim iz Frankfurta posle 18 susreta ima učinak od sedam pobeda, devet remija i dva poraza, dok je Bilefeld 11. utakmicom u kojoj je ostao praznih šaka dodatno ugraozio poziciju u borbi za opstanak.

Istovremeno kad i susret u Bilefeldu odigrana su još četiri meča, a posebnu pažnju privukao je poraz Lajpciga na gostovanju Majncu kojim je pa će Bajern sutra protiv Šalkea imati priliku da se odvoji na sedam bodova prednosti. Domaćin je do tek druge pobede u prvenstvu stigao na krilima dvostrukog strelca Niakatea koji je dva puta neutralisao vođstvo Lajpciga, a potpuni preokret režirao je Bariero u 50. minutu.Ž