ABA: Partizan nakon drame savladao Olimpiju!

October 7, 2018, 12:06 pm

Partizan uz dosta muke i drame pobedio Olimpiju! Košarkaši Partizana pobedili su ljubljansku Olimpiju sa 82:79, u drugom kolu ABA lige.  Zagorac rešio dramu, Partizan na 2-0! Crno-beli pobedili u prvoj utakmici pred svojim navijačima. Pun “Pionir” video je uzbudljiv meč, rešen u poslednjem minutu! Ulica Zagorova 26 – adresa stvaranja pobedničkog Partizana! Velika drama u dvorani Aleksandar Nikolić i drugi trijumf Parnog valjka.

Izabranici Nenada Čanka ostvarili su drugi trijumf u ovogodišnjem izdanju regionalnog takmičenja, dok je ekipa Zorana Martića pretrpela prvi poraz.

Partizan je do pobede predvodio Rade Zagorac sa 26 poena, dok su dvocifreni još bili Pejdž (13) i Marinković (12).

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Jan Špan sa 24 poena, Mesiček je postigao 11, odnosno Džons 12 poena.

Utakmica je odigrana pred sedam hiljada ljudi u hali “Aleksandar Nikolić” i nošeni dobrom atmosferom Partizan je odlično krenuo meč. Olimpiju to nije omelo i do kraja deonice uspela je da bude samo na -2 (17:15).

Trofejni srpski košarkaški klub dobro je krenuo i drugu deonicu, međutim ubrzo su upali u crnu-seriju i ljubljanski tim znao je to da kazni. Partizan je bio pet minuta bez koša iz igre što je dovelo do vođstva Olimpija (30:27).

Do kraja druge deonice crno-beli su smanjili zaostatak, ali su gosti otišli na pauzu sa poenom prednosti, 34:35.

U drugom poluvremenu nastavljena je velika borba i svaki put kad bi se Partizan “odlepio” gosti iz Ljubljane imali bi odgovor. Sjajno je igrao Jan Špan koji je u tim trenucima vukao Olimpiju.

Na drugoj strani briljirao je Rade Zagorac, Marinković je igrao odlično na oba kraja terena, dok je Markus Pejdž pogodio veoma važnu trojku u završnici. Na kraju, Olimpija nije uspela da preokrene i crno-beli su zabeležili važnu pobedu.

Crno-beli u narednom kolu gostuju Mornaru, dok Olimpija dočekuje Zadar.

Partizan je “potvrdio brejk” iz Zagreba!

U borbi protiv tradicionalno nezgodnog rivala, ekipa Nenada Čanka se 40 borila i izborila za drugu pobedu ove sezone!

Partizan – Olimpija 82:79 (18:16, 16:19, 22:21, 26:23)

Na čelu sa inspirisanim Radetom Zagorcem (26 poena), koji je odigrao prvi takmičarski meč u “Pioniru” kao crno-beli, srpskom timu je bilo potrebno nekoliko odlučujućih udaraca da slomi otpor neumornih Ljubljančana.

Kada je ekipi ponestajalo rešenja, “Zagor” je zakucavao preko nekadašnjeg centra Reala Mirze Begića, iznuđivao prekršaje snažnim prodorima, a u završnici je pogođenim zicerom uz faul oblikovao završnicu i učinio da Partizan brani, a Olimpija neuspešno juri prednost.

Prvi put je uvek teško. A Partizanu je baš bilo teško u premijernom meču u Pioniru u novoj sezoni. Ali, i slatko, jer su crno-beli posle drame savladali Olimpiju sa 82:79 (18:16, 16:19, 22:21, 26:23) u drugom kolu Jadranske lige.

To im je bila druga pobeda u regionalnom takmičenju, a posebno bitna zbog toga što su Ljubljančani direktni konkurenti u borbi za mesto u plej-ofu. Mada, u kakav su problem crno-beli ušli kada je Blaž Mesiček pred sam kraj ubacio četiri poena iz jednog napada – jedno slobodno bacanje, pa je uhvatio svoj promašaj i ubacio trojku za 80:78! Ali, Partizan je na kraju zadržao vođstvo i jako važnim skokom Džoka Lendejla obezbedio trijumf.

Heroj večerašnje utakmice pre svih bio je Rade Zagorac koji je postigao 26 poena i bio najbolji strelac. Dao je koš uz faul i slobodno bacanje na minut i 13 sekundi pre kraja za plus pet, a ogroman doprinos pobedi dao je Amerikanac Markus Pejž koji je pogodio trojku u trenucima kada je Olimpija imala plus jedan.

I jedan i drugi su potvrdili večeras da će biti nosioci igre, a to su upravo uloge koje su im bile i namenjene prilikom stvaranja ove ekipe. Evidentno je, naravno, da će morati trener Čanak još dosta toga da poboljšava, ali uz energiju sa tribina kao večeras, čini se da je pred Partizanom dobra sezona.

Olimpija je potvrdila večeras u Pioniru da je ekipa koja sa razlogom puca na plasman u plej-of regionalnog takmičenja. Jan Špan je delovao poput “haubice” u trećoj deonici i na sve načine su igrači Partizana pokušavali da ga zaustave. Uglavnom bezuspešno. Na kraju je imao 24 poena, šest skokova i tri asistencije, uz pet izgubljenih lopti.

Ipak, Rade Zagorac je pokazao svima koji su sumnjali, zašto jeste igrač sazdan od materijala baš za Partizan. Sa dve ukradene lopte, trojkom i par zakucavanja zapalio je atmosferu u hali i doneo Partizanu rezultatski preokret u završnici treće deonice kada je delovalo da bi Olimpija mogla do ozbiljnije prednosti.

Igra u odbrani u prvom delu utakmice bila je na sasvim zadovoljavajućem nivou, uspeli su crno-beli manje više da zaustave šut za tri poena gostiju. Međutim, problem za domaćina je predstavljao izostanak pravog učinka u napadu u drugoj četvrtini.

Od prvog sudijskog zvižduka jurnuli su Partizanovi košarkaši ka protivniku, motivisan i odličnom atmosferom u hali Pionir koja je podsećala na dane kada su crno-beli igrali u Evroligi. I dok je Markus Pejdž pogađao, a Amar Gegić i Aleksej Nikolić stavljali rivale u “kavez” prilikom prenosa lopte, Partizan je imao prednost, najveća je bila plus osam (26:18).

Ali, posle nekoliko minuta kada su se gosti malo navikli na atmosferu, uspeli su da zategnu odbranu, ali i da dođu do prednosti u skoku. Dosta poena u završnici prvog poluvremena palo je iz takozvanih drugih napada, a crno-belima kao da je na trenutak ponestalo energije.

Čekao je trener Čanak da se njegova ekipa sama trgne, nije tražio tajm-aut u trenucima kada su gosti otišli na plus četiri. Ipak, Rade Zagorac je trojkom završio ovaj deo meča i najavio nastavak uzbudljive utakmice.

PARTIZAN – OLIMPIJA 82:79 (18:16, 16:19, 22:21, 26:23)