Sudar srpskih košarkaša u NBA: Bobiju ovacije, Jokiću 11. tripl-dabl u sezoni

February 9, 2019, 9:29 am

Denver je prvi naučio ono u šta će se ostatak NBA lige brzo uvjeriti: Filadelfija će da bude problem! Siksersi su predstavili svoj renovirani tim, pojačan Tobijem i Bobijem, pred  navijačima i u derbiju večeri, i pored novog tripl-dabla Nikole Jokića, savladali Nagetse rezultatom 117:110.

Denveru je ovo bio treći vezani poraz, uz samo jednu pobjedu na posljednja četiri gostovanja.

Jokić jeste odigrao još jednu sjajnu partiju i zabilježio 11. tripl-dabl ove sezone, ali jedan drugi Srbin zavrijedio je mnogo više pažnje navijača u Filadelfiji – Boban Marjanović dobio je ovacije kada je prvi put ušao u igru za novi tim, u koji je stigao, zajedno sa Tobajasom Herisom u trejdu iz Klipersa.

Bobi je igrao 15 minuta i postigao četiri poena (2-3 za dva, šutnuo je i jednu trojku – i promašio), imao dva skoka, blokadu i izgubljenu loptu.

S druge strane, Jokić je za 11. tripl-dabl ove sezone bilo potrebno 35 minuta: 27 poena (10-17 za dva, 1-5 za tri, 4-4 penali), 10 skokova, 10 asistencija, tri ukradene, ali i četiri izgubljene lopte.

Najefikasniji igrač meča bio je Džej Džej Redik koji je za pobednike ubacio 34 poena. Džejmi Batler je dodao 22, a Džoel Embid je imao dabl-dabl učinak: 15 poena i 12 skokova. Na drugoj strani, Jokić je bio najefikasniji sa 27, Džamal Marej postigao je 23 poena, a Vil Barton 14.